REALITY Jindřichův Hradec, Jižní Čechy

AKTUALITY

Senát zamítl zákon o dani z nabytí nemovitostí.

Záměr přesunu daňové povinnosti na nabyvatele neměl ve svém zdůvodnění žádnou logiku. Argument rizika výběru daně je velmi laciný. Varování ministra financí v demisi Jana Fischera, že nepřijetí zákona ochudí státní rozpočet v příštím roce o čtyři až sedm miliard korun je buď pohledem do špatného okna či neznalost převažujících zvyklostí, standardních procesů prodeje nemovitostí.

zobrazit vloženo: 12. 09. 2013

Právo svědčí bdělým

České prostředí se dnes nepodobá prvorepublikovému, kdy byl svět jednodušší, lidé slušnější a zvyklí se smluvní svobodou nakládat. A už vůbec se nepodobá světu anglosaskému, kde jsou podnikatelé mnohem ostražitější a zvyklí systematicky využívat odbornou právní pomoc.

zobrazit vloženo: 04. 06. 2013

Tři králové klepou na dveře

Tři králové klepou na dveře

Tři králové přináší zásadní změny do zaběhnutých zvyklostí. Od povinného energetického průkazu a navazující potřeby projektové dokumentace, po případnou rekolaudaci a dále zbytečně kostrbaný návrh na vklad do katastru nemovitostí po další zatížení, spočívající ve zvýšení daňové povinnosti. Bůh nás ochraňuj.

zobrazit vloženo: 14. 12. 2012

katastrální zákon je na světě

Vláda dnes schválila nový katastrální zákon, obsah katastru bude rozšířen a přizpůsoben požadavkům, které na katastr po věcné stránce klade nový občanský zákoník. Do katastru se bude zapisovat 15 nových věcných práv k nemovitostem, která dosud neexistovala, a která zavedl nový občanský zákoník.

zobrazit vloženo: 15. 08. 2012

největší změny od dob Marie Terezie

K 1. 7. dochází v české veřejné správě k největší změně od dob Marie Terezie, k centralizaci údajů o lidech, podnicích a nemovitostech za účelem podstatně rychlejšího, levnějšího a uživatelsky přívětivějšího fungování úřadů. Dochází k ní za totálního nezájmu veřejnosti, za což by měli být úředníci vděčni.

zobrazit vloženo: 30. 06. 2012

9 let za 3%, nově za 4%

"Návrh novely zákona o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí počítá se snížením sazby daně z 5% na 3% ze základu daně účinností od 1.1.2004", od roku 2014 vše jinak.

zobrazit vloženo: 12. 06. 2012